اون موقعها پاییز که می شد، بوش که می یومد و بهم می خورد فکر می کردم که باید تند باشم و زودی عاشق بشم. دستپاچه می شدم و هول می زدم. خودت که می دونی چه جوری! تو خودت عشق پاییزی منی! خوب خیال می کردم که پاییز که می شه باید عاشق باشی تا بوی برگا و بوی هوا و تاپ تاپ قلب آدمای دیگه و عوض شدن مدل سایه ها و کوتاه شدن روزا و اومدن و رفتن ابرا و بارونو طوفانو چایی با کیکو ماتیکای قرمز آجریو پالتوها و چکمه های نو و مدرسه رفتنو کوتاه شدن روزا و انتظار برف اومدنو ذوق باز کردن یه بسته جوراب کلفت نو و گره زدن شالگردنای رنگیو بوی دریا و اقیانوس و فکر شبای طولانیو فیلم سینمایی های ندیده و دیده و چند بار دیده و انبار شدن لیوانای چایی نیمه خورده کنار میز و کنار کاناپه و پتو هایی که رو کاناپه ها باز شدن و ما زیرشون دراز کشیدیدمو بعد ولشون کردیم و رفتیم تو تخت خودمونو کنار گذاشتن دمپایی هایی که جای انگشتامون رو کفشون موندنو سوپ با نون باگتو یخ زدن موقع عاشقی کردنو  تند تند راه رفتن که اتوبوس نره و برسیو سایه های کبود دور چشمو عطرای گرم خانم شیکا رو بفهمی.

 

 

حالا داره پاییز می شه. یا شده. همه جا خنک شده. اون گرمای تابستون که مثل توسری می مونه دیگه نیست. جای ساعت که رو دستای آفتاب خورده سفید شده کم کم می ره.

 

 

باید بودیو می دیدی که چطوری شبای زودرس تعطیلی، جعبه های پیتزا و کناره های نون پیتزا که جای دندونا مونده روشونو ول شدن تو جعبه با قوطیای نوشابه خالی کنارشون و پوست شکلاتا و لیوانای چایی و تی بگای خشک شده و پتو های ولو رو کاناپه ها  رو وقتی خسته ایم ول می کنیم و می ریم می خوابیم. و شبش از صدای بارون رو شیروونیا پا می شیم. و دلمون از خوشی تعطیلی فرداش غش می ره. صباش که پا می شیم تازه می افتیم به جمع و جور کردن اتاق. و یه چایی می خوریم و پنجره رو که باز می کنیم بوی نم بارون دیشب بوسمون می کنه.

 

 

 

 

 

اون موقعها فکر می کردم که تا پاییز می شه باید عاشق شد.

 

 

 

 

 

/ 23 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Madam-Tea

Narenj joon, khoobeh ke mibinam yeki digeh ham mesl-e man paaiz aashegh misheh... oonvaght bahaar yaadam miyog=fteh ke aashegh boodam... injaa ke man zendegi mikonam behtarin manaazer-e paaaiizi ro daareh.. jaay-e hamatoon khaali ke shomaa ham del bebandin...del az dast bedin. mamnoonam ke neveshti... kheili montazeret boodam.

maryam

چه بامزه من هميشه از پاييز بدم می اومده ولي الان که فکر می کنم به حس نوستالوژی خاصی بهم دست می دهويادم می اد من وقتی که عاشق شدم تو پاييز بود

سوسن

سلام دوست عزيز قديمی پاييز فصل رنگين عاشقی ميدونی به برگهای درختها نگاه کن عمق غم رو در هررنگش می بينی اينا يه روزی سبز بودن وقتی درپاييز عاشق بشی مثل کاج سبز می مونی مثل سرو و صنوبر ديگه برات بهار و زمستون وپاييز فرق نميکنه اما وقتی درپاييز عاشق بشی و درپاييز به هجران مبتلا بشی و ديگه هيچ وقت معشوقتو نبينی ونتونی ببينی هزار رنگ غم به دلت می شينه و برگ ريزان عمرت شروع می شه وقتی عاشق شدم سبز بودم وقتی رفت زرد شدم

ساحل افتاده

پاييز فصل عاشقان است كه همراه با عشق اندوه را يدك مي كشند.فصل غم و طراوت و زيبايي است.هيچ فصلي انقدر در خودش پارادوكس نداره براي همين دوست داشتنيه.

اسطوره

اين پاراگراف آخر: «....و شبش از صدای بارون رو شیروونیا پا می شیم. و دلمون از خوشی تعطیلی فرداش غش می ره. صباش که پا می شیم تازه می افتیم به جمع و جور کردن اتاق. و یه چایی می خوریم و پنجره رو که باز می کنیم بوی نم بارون دیشب بوسمون می کنه.» ....محشر بود، به لحاظ اوج لذتی که در من بيدار کرد!...چیزی که گفتی يکی از بزرگترين و باشکوه ترين لذت های بچگی من بوده!... نوشته های شما منو ياد بچگيم ميندازه!...اونموقع با اينکه بچه بودم ولی انگار شعور زندگی کردنم و احساسم صد برابر الان بود!... اينجا برام مثل آلبوم بچگيه!..منتها آلبومی که بجايه عکس های بچگی احساسات و شعف های بچگی رو توش گذاشتن!...

Madam-Tea

Bebin digeh deltangi kheili shodeh... har rooz sobh ke miresam sar-e kaar avalin nafasi ke taazeh mikonam az hajm-e kaar haam miyaam bebinam Naranej update kardeh va kheili rooz haa kenef mimoonam...kojaaii?

تینا

آخ که چه خشگل بود....

یک دوست

وای من هم در پاییز عشقم آمد سراغم.۳آبان ۶۸خدا می داند چقدر حس قشنگی است .فکرش رابکن وقتی یک نفر رااز ته دل دوست داری .یکباری بیاید وبهت بگوید .:نهایت آرزویم اینست که تومال من شوی واقعا چه زیباست .۳ابان راه دانشگاه علم وصنعت تا مرکز تهران راپیمودن واصلامتوجه عبور زمان نشدنولی نمی دانم چه شد که یکباره همه چیز تمام شد وانون پس از گذشت ۱۶سال از آن پاییز طلایی آیا مرا بیاد می اوری ای دوست ؟