این را برای آن دوستی می نویسم که یک بار پای تلفن به من گفت که فلانی  حول و حوش چهل سال دارد و هنوز فکر عاشق پیشگی است.  ( خودش می داند کیست. از ترس همسرش اسمش را اینجا نمی نویسم.)

 

 

 

 

مدتی هست که به این حرفت فکر می کنم.

 

اولا، باورم نمی شود که من دارم به چهل نزدیک می شوم.

 

عمه ات دارد به چهل نزدیک می شود.

 

اسفند ماه می شوم، سی و هشت.

 

می دانم که تو آن حرف را برای من نگفتی. من را اما، به فکر فرو برد.

 

بچه های من خیلی بزرگ شده اند.  

 

از من هم بزرگ تر.

 

من هنوز همان بچه پررو که بودم، هستم.

 

 

ثانیا، از همیشه زندگی، اما  به نظرم خوشحال ترم.

 

یعنی می دانی؟ حالم خوب است.

 

از خودم دارد خوشم می آید.

 

از اینکه حرف هیچ کس را در عمرم گوش نکردم، ازشان معذرت می خواهم، اما پشیمان نیستم.

 

شجاعت این را دارم که در شبکه جهانی بگویم که ناراحت نیستم از اینکه شش هفت تا دوست خیلی خوب دارم. و ناراحت نمی شوم که دویست و  هفتاد و نه نفر آدم دورم را نگرفته اند. کاش دویست و هفتاد و نه تا آدم مثل همین شش هفت تا دوست را داشتم، اما ندارم.

 

خدا را، اما به خاطرشان شکر می کنم.

 

 

خدا را به خاطر دیدن بالا آمدن هر روزه خورشید روی رودخانه از پشت شیشه قطار هم شکر می کنم.

 

خدا هم از آن بالا گول می خورد و یادش می رود که آن روز خدمت من برسد.

 

 

و آن روز روز خوبی می شود.

 

روزی می شود که تویش عاشق می شوم، روزی می شود که تویش می خندم، روزی می شود که تویش ناهار خوشمزه ای می خورم، روزی می شود که تویش با دوستانم هره کره می کنیم و پسرهای خوشگل را دید می زنیم.

 

 

نگی تو داری به چهل نزدیک می شوی دید زدن ممنوع ها ا؟!

 

 

 

 

حالا در این روزهای کش آمده و درخشان زمستان امسال، غصه این را نمی خورم که امسال هم گذشت و ما نرگس بو نکردیم. به جایش روزی از دم یک مغازه ای رد می شدم، دیدم چند تا نرگس شق و رق خوشگل گذاشته. با ولع نرگس را کردم توی دماغم. به هوای بوی نرگس. بوی کود می داد. بوی پی پی بز.

 

و ما خندیدیم.

 

یادم آمد به عکس نرگسی که می فرستادی هر سال. و من بویش را در جانم خیال می کردم و غمگین می شدم.

 

امسال نشدم، غمگین.

 

 

 

هوای اینجا دو روز پیش کمی گرم تر شده بود و بهاری. برای دوساعت، انگار.

 

و ما توی همان دو ساعت سه بار دلباخته چاهار نفر آدم شدیم و سه تا ساندویچ خوشمزه چرب و چیلی خوردیم.

 

بعد که باز سرد شد، ما سردمان نشد.

 

گرم بودیم.

 

 

و هنوز که هنوز است، دلمان از مزه ساندویچ  آن روز آشوب می شود و هوس بوسه می کنیم. به یاد همان دو ساعت بهاری که در زمستان امسال داشتیم.

 

 

حالا تو راه بیفت و بگو، نارنج! خفه. دیگه از ما این حرف ها گذشته. من که گوشم بدهکار نیست.

 

 

من را توی گور هم که بگذارند، همان بچه هیژده سال و نیمه خری هستم که صبح روز بیست و هشت آبان سال شصت وهشت از دانشگاه فرار کرد و حوالی ساعت ده و چهل و نه همان روز عاشق شد، درحالی که نمی دانست فرق دو هزار توامن با دومیلییون دلار چقدر بود.

 

هنوز هم نمی داند.

 

 

 

سی و هشت؟

 

تو بگو هشتاد و هشت!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 22 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گيلاسی

خدا رو شکر اون فلانی من نبودم چون من بهت انگش رو هم زدم .

گيلاسی

مگه خودت نگفتی ده سال !! از کی تا حالا بيست و هفت به اضافه ده ميشه سی هشت فوق فوقش بشه سی و نه ٬دیگه سی و هشت نمیشه که !!! برا چی با قلب ضعيف من بازی ميکنی !!

صنم

خیلی ماهی و باحال

نق نقو

بوی نرگس زندگی ميده اين يادداشتت دماغت چاق باشه هميشه

حنیف

با نوشته ات احساس نزدیکی میکنم. با این که مدتهاست که ازدواج کرده ام و فرزند هم دارم ولی همیشه فکر میکنم که تو نوجوانی و جوانیم گیر کرده ام راه فراری هم ندارم! هنوز هم عاشقم!

راحله

سلام بانو من خيلی بترسم بايد برای ۲۵ سالگی نرسيده بترسم اما يه اعتراف ساده از اين روزها ميترسم که عاشق بشم من راحله ی۲۳ ساله ديگه نبايد عاشق بشم کسی رو ديد بزنم نبايد با ديدن عکس نرگس غمگين بشم زوده بانو نه؟ کاش ميشد به قول توبگم ۲۵ سال تو بگو ۸۵ سال نميشه بانو اين سالها با ادم شوخی نداره

sooski

نارنجکم اگه یه روزی برسه که دیگه نتونیم عاشق بشیم، اونوقت یعنی خودمون رو رسما سپردیم به دست روزمرگی و رسوم و حرف مردم... اونوقت یعنی دیگه زامبی شدیم رسما... یعنی دیگه تموم شدیم...

نمی دونی چقدر دوست داشتم وقتی کسی بهم میگه چرا این کار رو کردی مثل تو جلوش وایسم و بگم دلم خواست و ته دلم از این حرفم راضی باشم.نمیدونی چقدر دوست دارم همیشه از هر کاری که می کنم راضی باشم. نمی دونی چقدر این روزا واسه اینکه نمی تونم تصمیم بگیرم احساس بدبختی می کنم.خوش به حالت . کاشکی الان به جای سی سال چهل سالم نبود بس که این روزا سرگردونم و غمگین.

مهتاب مفخم

نمی دونی چقدر دوست داشتم وقتی کسی بهم میگه چرا این کار رو کردی مثل تو جلوش وایسم و بگم دلم خواست و ته دلم از این حرفم راضی باشم.نمیدونی چقدر دوست دارم همیشه از هر کاری که می کنم راضی باشم. نمی دونی چقدر این روزا واسه اینکه نمی تونم تصمیم بگیرم احساس بدبختی می کنم.خوش به حالت . کاشکی الان به جای سی سال چهل سالم بود بس که این روزا سرگردونم و غمگین.

mahnee

kaash 38 saalegi e man ham mesle to bashad naarenj ...